Zalety i właściwości blach dachowych

26 maja 2022

Zobacz, gdzie kupić blachodachówkę.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blachodachówki – cechy oraz zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach należy nabywać w sprawdzonych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08