Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

22 listopada 2019

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – popularne wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.