Strój do jazdy konnej – bryczesy

14 grudnia 2019

Zamów bryczesy

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, obejmujący też łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]