Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

24 września 2020

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Należy również mieć na uwadze, że stanowi on niebanalny element aranżacji salonu. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu typów stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika wypada wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź gazetę? W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń mieszkania? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dostosowaniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niedużą przestrzeń salonu, ale też bez wysiłku zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć również zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad kupnem stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te prostokątne. Sprytne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Popularnością mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki w formie plastra miodu można swobodnie składać z dowolną ilością modułów. Z kolei osobom, które często pijają kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeżeli dbamy o ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. wykonanego z europalet. Niestandardowym pomysłem jest użycie drewnianego pnia lub odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać wysokości siedziska, a więc ok. 50 cm. Jeżeli chcemy postawić go z boku sofy, to dla wygody użytkownika powinien sięgać do wysokości podłokietnika.