Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

29 marca 2019

Sprawdź, gdzie kupić mydło antybakteryjne

Na każdym cm2 skóry dłoni może bytować aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się wirusy, pasożyty i bakterie powodujące bardzo poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zazwyczaj to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]