Smary, farby, sadze i oleje usunie pasta BHP do rąk

17 października 2019

Dowiedz się więcej o paście do mycia rąk

Osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych, pracownicy warsztatów samochodowych, kominiarze czy rzemieślnicy – to tylko niektóre z grup zawodowych narażonych na kontakt z substancjami, których trudno pozbyć się ze skóry. Należą do nich głównie różnego rodzaju farby, sadze, smary, oleje, jak również, w mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do dostarczenie im środków czystości umożliwiających usunięcie takich pobrudzeń. Najbardziej skuteczna jest pod tym względem pasta BHP do rąk.

Pasta do mycia rąk – działanie i jej składniki?

Pasta do mycia rąk różni się od innych środków myjących stosowanych na co dzień w naszych domach. Z uwagi na fakt, że jest używana do usuwania niezwykle uporczywych zabrudzeń, powinna cechować się odpowiednimi właściwościami ściernymi. Z tego powodu producenci takich past wzbogacają je o specjalnie dobranych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, które usuwają zanieczyszczenia z zagłębień w skórze. Zarówno środki myjące użyte w paście do rąk, podobnie jak zabrudzenia, które one czyszczą, mają drażniące działanie. Dobrze zatem, by pasta zawierała również substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Komu przydadzą się pasta do rąk?

Jak już napomknęliśmy, pasta do rąk ma zastosowanie zwykle w zakładach rzemieślniczych, przemysłowych i usługowych. Jak najbardziej przyda się także w domu – okaże się niezastąpiona w trakcie porządków bądź w amatorskim „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach warto sięgnąć po małe opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają zaś bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]