Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

20 listopada 2019

Zobacz, gdzie nabyć kapsułki do kawy, wejdź na cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kawa w kapsułkach jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do większości popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]