Rolety podwójne czy na wymiar?

5 maja 2019

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wyliczane są co sezon wśród trendów na modne i nowoczesne urządzenie wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz mnogość kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, zebra i mini są dostępne w szerokiej palecie barw.
Wybierz kolor podobny do Twojego pokoju albo zdecyduj się na barwę w kontraście do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która z reguły się sprawdzi, to szarość, biel, beże i czerń. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Rolety okienne – jakie są ich standardowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość x wysokość. Producenci proponują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości i od 116 do 230 cm wysokości. Takie rolety będą pasować do ram okiennych o typowych wymiarach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli więc oferowane w sklepach rolety nie pasują wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.