Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

4 lipca 2019

Nie wiesz jak modnie i nowocześnie urządzić swoje mieszkanie? Jeden, niezbyt kosztowny produkt może całkowicie zmienić wygląd i styl pomieszczenia. Mowa oczywiście o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą takiej przesłony możesz dodać kolorytu dowolnemu wnętrzu lub nadać mu przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak dokonać trafnych, zakupowych decyzji.

Jak wybrać rolety okienne?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele rodzajów. Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli idzie o tworzywo, to są rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, które w różnym stopniu przepuszczają światło. Najczęściej jest to wygodny w utrzymaniu oraz prosty do czyszczenia poliester.
Ze względu na zastosowanie dzielimy rolety na ścienne i okienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj wyjątkowo popularnym rodzajem są rolety dzień noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następny podział to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ rekomenduje się do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z dużą liczbą segmentów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli idzie o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z bieżącymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety są tanie?

Ponieważ rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, tak jak stale rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety możesz kupić w nad wyraz atrakcyjnych cenach. Na co dzień ceny są niewysokie, a do tego dochodzą także akcje specjalne i promocje, kiedy roletę można kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i właściwie każdy może sobie na nie pozwolić.
Bogata kolorystyka, nowoczesne projekty i bezinwazyjny montaż sprawiają, że tego rodzaju przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w stosunku do jakości i długiej żywotności rolety jest nad wyraz atrakcyjny, dlatego miłośników takiej koncepcji na aranżację wnętrz nie brakuje.