Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

8 maja 2019

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują też do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.