Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

7 marca 2020

Jeśli potrzebujesz wiadra z mopem, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]