Podstawowe informacje o butach jeździeckich

24 sierpnia 2019

Jeśli potrzebujesz butów do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to dziwne – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich mięśni, trening właściwej postawy, a także poprawienie kondycji. Ponadto ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, likwiduje stres i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części lub całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są zatem zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym dają ochronę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania siniaków i otarć. Sztyblety są dużo tańsze, jednak nabywając je powinno się pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się także w ochraniacze nóg – czapsy albo sztylpy.

Z jakich surowców są wykonywane buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały one wyprodukowane. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, lecz opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybciej osiąga pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, natomiast jej zaletą jest przystępna cena.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]