Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

15 października 2021

Zobacz, gdzie zamówić shutters.

Urządzając dom, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, z drewna, a także PCV. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne widziała je na ekranie telewizora czy w kinie, gdyż tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz południowych Stanach USA.

Shuttersy – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania linek

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one też zastosowanie. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada także zaznaczyć, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez wykorzystania żyłek, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które zagmatwać sterczące linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]