Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

9 kwietnia 2020

Jeśli chcesz nabyć maskę z filtrem, koniecznie wejdź na https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami czy też japońskimi turystami odwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z powodu pojawiających się często niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków zakładane na co dzień.

Do czego służą maski ochronne?

Maski na twarz zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ryzyko przedostania się zarazków i wirusów do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele maseczek wyposażone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która osłania całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pracowników ambulatoriów oraz policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z ludźmi zarażonymi. Zdrowym jednostkom takie maski posłużą do osłony przed niebezpiecznymi zarazkami podczas korzystania z komunikacji miejskiej czy codziennych zakupów. Stało się to wręcz przymusem w czasie zagrożenia „złapaniem” nadzwyczaj groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maskę ochronną na twarz wybrać do powszedniego użytku?

Maska na twarz musi mieć styczność ze skórą jedynie nie podrażniającą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Maski na twarz powinny być komfortowe oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Poleca się wybierać maseczki ochronne, które przed zapakowaniem zostały wyjałowione i które wykonywane są z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, oczywiście pod warunkiem zastosowania zaleceń zawartych w instrukcji do nich dołączonej.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]