Ochrona mebli, podłóg i przedmiotów drewnianych – o impregnatach do drewna

5 stycznia 2020

Więcej o wosku do podłóg na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który nadaje wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Pieczołowicie zestawione składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Należy jednakże pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]