Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

28 kwietnia 2021

Tutaj zaopatrzysz się w maski do włosów.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd negatywnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Równie niebezpieczna bywa stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja czy też spanie z mokrą głową. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a naturalne maski do włosów

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Styliści często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda nakładania – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej powtarzać to raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, keratyna, a także wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]