Listwy podłogowe – jakie wybrać?

8 kwietnia 2019

Jeśli chcesz zamówić listwę podłogową, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, by nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]