Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

26 lutego 2024

Koniec bezowocnych poszukiwań! Lampa solna sklep znajduje się w tym miejscu.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły kolosalną popularność. Należy przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka artykułu

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź kłopoty z układem oddechowym.

Korzyści lecznicze lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także potencjalne źródło zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]