Ekspres do kawy Nivona – przygotuj aromatyczny napój jak barista

15 marca 2021

Kawa to smakowity napój, którym od tysięcy lat zachwycają się całe pokolenia jej miłośników. Wiele osób nie może sobie wyobrazić dnia bez choć jednej jej porcji, a niektórzy piją ją nawet bez ustanku. Zazwyczaj ograniczają się oni do kawy rozpuszczalnej, jednakże najzagorzalsi pasjonaci kawy sięgają po nią w ziarnach i często szukają najlepszych sprzętów, dzięki którym wyzwolą z nich pełny aromat. Z myślą o nich powstały ekspresy do kawy Nivona.

Ekspres do kawy Nivona – idealny do domu i restauracji

Mimo że Nivona jest bardzo nową marką (powstała na początku XIX w.), to dobitnie uwydatniła już swoją obecność w branży sprzętu dla kawoszy. Wraz z prezentacją nowych modeli ekspresów zdobywa sobie coraz większy szacunek koneserów kawy, w głównej mierze z tego względu, że dostarcza wysokiej klasy urządzenia w niezwykle rozsądnych cenach. Ekspresy do kawy Nivona wyróżnia elegancki wygląd, utrzymany w neutralnych barwach szarości, bieli i czerni. To dlatego doskonale wpasują się zarówno do biur oraz kafeterii, jak i do kuchni prywatnych domów. I choć posiadają wiele funkcji, są to urządzenia stosunkowo proste w eksploatacji, z którym nie będzie mieć kłopotów żaden użytkownik.

Atuty ekspresów Nivona

Ekspresy do kawy marki Nivona z serii CafeRomatica posiadają wiele interesujących funkcji. Z niektórymi z nich, m.in. z modelami NICR 759 i NICR 779 można połączyć się za pomocą Bluetooth i w ten sposób zarządzać nimi z poziomu urządzenia mobilnego. Z wykorzystaniem funkcji Easy-Spumatore (dostępnej np. w ekspresie NICR 680) szybko otrzymamy smakowitą piankę do latte. Funkcja “Moja kawa” umożliwia natomiast zapisanie osobistych ustawień przygotowania napojów. Ekspresy Nivona posiadają też wbudowany młynek do kawy, a System Aroma Balance pomoże wyciągnąć z roztartych ziaren ich intensywny smak. Co najważniejsze, ekspresy marki Nivona można bez problemu utrzymać w czystości.