Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

27 września 2022

Jeśli szukasz urządzenia do drenażu limfatycznego, odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca ucisku.

Sprzęt do masażu uciskowego – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ chłonki. Istnieje wiele wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Wiele opcji zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica bądź nowotwór, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]