Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

28 lipca 2023

Znajdź sok z kiszonej kapusty.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów powróciły na polskie stoły. Do kapusty i buraków dołączają także inne, przedtem mniej popularne warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach żywności poddanej fermentacji nie sposób nie wspomnieć też o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezastąpione dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie multum substancji mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kwaszonek to również skarbnica witamin. Godne uwagi jest głównie wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy K i P, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kapusty kiszonej – czemu warto go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Na domiar tego nagromadzenie witamin polepsza działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają radzić sobie z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody żołądka lub niestrawność. Wzmagają one również apetyt i stanowią osłonę w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]