Dlaczego warto korzystać z jednorazowej maseczki ochronnej?

23 maja 2020

Jeśli potrzebujesz maseczki jednorazowej, koniecznie sprawdź https://www.vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. na wszystkie kraje Europy padł strach spowodowany szybko rozpowszechniającą się nieznaną przedtem chorobą COVID-19, która roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilkunastu dni wzrosło tym samym zapotrzebowanie na rozmaite produkty ochronne, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego powinno się używać maseczkę jednorazową?

Poza żelem antybakteryjnym, jednorazowe maseczki stały się najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, pomocnym nie tylko lekarzom i ratownikom, ale też przeciętnemu Polakowi. Są niezastąpione w czasie drogi do miejsca pracy oraz zakupów, a więc tam, gdzie spotyka się większe grono nieznanych nam ludzi. Dlaczego trzeba je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa usta i nos, tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Mówi się często, iż powinny nosić ją w głównej mierze ludzie zarażeni, jednakże dla osób zdrowych też są one posiłkową zaporą ochraniającą przed potencjalnym kontaktem z drobnoustrojami i wirusami, które może rozsiewać osoba zakażona, nie okazująca jeszcze objawów infekcji.

Maska jednorazowa – uszyć ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maseczkę jednorazową można zrobić samemu, jednakże najlepiej nabyć taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących używanych w medycynie. Maseczki ochronne szyte fabrycznie wyróżniają się także lepszą jakością oraz trwałością. Takie maski mają wysoką gramaturę i ich istotną częścią są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeśli na niezbędne wypady do sklepu postanowimy ubrać maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie powoduje otarć skóry i jest komfortowa. Po wykorzystaniu maseczki stosujmy się do instrukcji obsługi, by właściwie ją zutylizować.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]