Czym charakteryzuje się antena telewizyjna?

4 maja 2022

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, koniecznie wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę należy brać bardzo dużo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]