Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

30 lipca 2023

Więcej na temat shuttersów w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Tymczasem ten moduł osłony okiennic można zastosować też w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wpadającego do pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego więc trzeba zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale równocześnie komfortowy. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć serial, lub jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Ponadto shuttersy skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]