Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

10 października 2021

Sprawdź, gdzie zamówić lampę solną.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po świecie, a czasem kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, jako że nie ma brył solnych o jednakowym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im przeróżne kształty, np. piramidy lub kuli.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest przyjemne i kojące, dlatego poleca się używanie ich osobom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem przy nich można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli wykorzystuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]