Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

5 października 2019

Więcej o sztylpach

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty cechują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]