Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

8 grudnia 2019

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w kontenery stalowe

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się ogromną trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]