Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

10 listopada 2019

Dowiedz się, gdzie zamówić toczki do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]