Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

6 listopada 2020

Dowiedz się więcej o bagażniku na relingi.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]