Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

26 maja 2021

Kup antenę satelitarną.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasami zobaczyć ciekawy serial bądź dokument w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie specjalnej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie zakupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania zmiennych warunków pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długo.

Co oprócz anteny SAT jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający osobne pasmo), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]