Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

29 października 2018

Wykonanie trawnika na działce nie przysporzy nikomu poważniejszych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie okażą się zbyt duże. Problemy na pewno pojawią się niestety, jeśli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej powierzchni oraz położonych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w centrach miejscowości, w pobliżu szkół lub przed ogólnodostępnymi obiektami. Podobne trawniki muszą wszak poradzić sobie z nawet naprawdę intensywną eksploatacją oraz świetnie wyglądać. Zakładanie trawników warto więc zlecić profesjonalistom oraz otrzymać pewność, że rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy pamiętać przy wyborze ekipy świadczącej tego typu usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy darń?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników stosują różne rodzaje traw – z rolki lub nasion. Wszystkie posiadają odmienne plusy i minusy. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o małej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza nieskomplikowany montaż (również na skarpach) oraz natychmiastowo zauważalne efekty, a także odporność na wilgoć i mróz. Trawniki z wysiewu są z kolei znacznie tańsze od tych z darni (przez co doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – jak znaleźć fachowców?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz użycia odpowiednich sprzętów (na przykład agregatorów czy spychaczy) oraz surowców. Z tego względu przed tym, jak wybierzemy usługi danej ekipy, dobrze rozważmy wszelkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy mają odpowiednie umiejętności. Dobrym rozwiązaniem będzie również znalezienie opinii na temat ekipy w sieci – być może unikniemy w ten sposób przykrych pomyłek.