Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

23 kwietnia 2019

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj składające się z desek, metalu lub sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, modelowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów, schodów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych i stropowych

Deskowania, to też nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest niezwykle popularny zwłaszcza wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również świetnie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]