Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

6 marca 2019

Zleć uszczelnianie okien PCV

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]