Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

8 kwietnia 2023

Uzyskaj kompetentną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice, kliknij w to miejsce.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich szefowie często nie potrafią starannie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy ekspertom, zyskamy pewność, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo spraw można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

O czym pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cenami usług – dziwnie niskie koszty usług najczęściej zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]