Usługa opróżniania piwnic. Jak się to odbywa?

8 czerwca 2019

Okres przed Wielkanocą to czas między innymi pomieszczeń gospodarczych, poddaszy i garaży. Chciałbyś zatroszczyć się o ład w swoim domu? Dowiedz się, czemu warto zlecić profesjonalne sprzątanie piwnic oraz mieszkań.

Sprzątanie piwnicy i mieszkania – to nie takie proste!

Uprzątnięcie starej piwnicy to duże wyzwanie – należy wynieść nie tylko z zajmujące pomieszczenie zepsute przetwory, niedziałającą elektronikę czy sprzęty, ale również zadbać o wywiezienie wszystkiego do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niebezpiecznych odpadów do zwykłego kosza niebezpieczne dla środowiska i podlega karze. Mieszkańcy wielkich miejscowości jak np. Kraków nie muszą samodzielnie sprzątać domowych piwnic i strychów – działają tam przedsiębiorstwa oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic. Usługa jest kierowana do ludzi, którzy nie mają czasu czy też ochoty na pakowanie i segregowanie odpadów – wolą, żeby czynności te wykonali fachmani. Podmioty oferujące sprzątanie piwnic uporają się z różnymi typami śmieci – odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, dywanami, elektrośmieciami (RTV i AGD oraz sprzęt komputerowy), meblami, a także odpadami budowlanymi czy gruzem.

Ile kosztuje i jak przebiega sprzątanie piwnic oraz mieszkań?

Ekipa przedsiębiorstw zajmujących się sprzątaniem mieszkań i piwnic przyjeżdżają do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Firmy tego typu świadczą wszechstronne usługi porządkowe – wynajmują pojemne kontenery oraz worki na odpady, pomagają zapakować do nich śmieci, wynieść je z domu bądź mieszkania, a potem przewieźć do właściwego składowiska. Przedsiębiorstwa te posiadają flotą pojazdów dostosowanych do wywozu różnego typu odpadów i błyskawicznie radzą sobie z zagraconymi poddaszami i piwnicami. Koszt usługi jest zwykle zależna od zakresu wykonanych prac.