Szukasz szybkiego hostingu? Dowiedz się, czym musi się on charakteryzować

30 listopada 2019

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – postaw na bezpieczeństwo oraz prędkość

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, szybki, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, w chmurze, współdzielony, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting internetowy?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się niską jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a backup danych powinien być przeprowadzany cyklicznie.