Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

8 lutego 2020

Nie wszystkie odpady powinny znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady. Powody tych zakazów są różne – niekiedy odpady są zwyczajnie za duże, innym razem zabraniają tego funkcjonujące w naszym kraju akty prawne. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Należy odwieźć je do okolicznego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi pracować jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miastach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest tylko dla tych, którzy posiadają dużą ilość wolnego czasu oraz swój samochód sporą ilością niewykorzystanego czasu i swoim samochodem. Pozostali słusznie zrobią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady wytwarzane są w toku różnego typu prac. Zazwyczaj są to przebudowa domu i – chodzi głównie o znaczne wolumeny gruzu, jak również opakowań po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest również znakomitym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy opróżnić strych – wtedy zmieścimy w nim wszystkie nieużywane od dłuższego czasu zepsute urządzenia, niemodne meble i sprzęty. Roboty budowlane czy opróżnianie strychów będą jeszcze łatwiejsze, jeśli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez potrzeby wyczerpującego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów oraz piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale także wywóz rozmaitych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej kubaturze, który ten w czasie określonym w umowie zapełnia zniszczonymi meblami lub odpadami budowlanymi. Pojemnik jest później wywożony z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym będzie zutylizowana zgodnie z ustawą o odpadach.