Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

19 grudnia 2021

Szukasz korzystnej oferty druku 3D na zamówienie? Nie czekaj! Kliknij tu.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, FDM, i PolyJet, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość zastosowania filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, bardzo cienkich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]