Sesje coachingowe – rozwój osobisty i zawodowy

29 maja 2020

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak bezkonkurencyjnej oferty sesji coachingowych!

Pełne spożytkowanie swojego potencjału może okazać się nie takie proste. Niekiedy przyczyną kłopotów bywają kwestie psychologiczne, kiedy indziej po prostu nie posiadamy motywacji. Bez względu na powód, tego typu problemy bywają niezwykle dokuczliwe i nieraz uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest nadzwyczaj trudne, a często wręcz niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z wiedzy zawodowców. Tym bardziej, iż techniki wykorzystywane obecnie przez coachów w szeregu przypadków okazują się niesłychanie skutecznym narzędziem w usunięciu ograniczeń stojących na ścieżce do zdobycia wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy porusza coach?

Praca z coachem winna rozpocząć się od wzajemnego poznania się obu stron. Aby osiągnąć zakładane efekty, na starcie ważne jest z całą pewnością uformowanie swoistego typu zrozumienia oraz dwustronnej ufności. W trakcie początkowych rozmów – które mogą odbywać się za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów internetowych lub przez telefon – coach pozna również zamierzenia, charakter i umiejętności swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. W trakcie współpracy zazwyczaj prowadzi się parę sesji coachingowych, trwających około 1,5 godziny. Zamykająca sesja to natomiast sposobność do podsumowania działań i ustalenia, jak klient będzie sobie radził z danymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie kwestie będą rozpracowywane w trakcie sesji coachingowych jest zależne od celów klienta – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia bądź zwiększenie jego efektywności.

Kiedy warto skorzystać z coachingu?

Na coaching warto zdecydować się w wielu przypadkach. Jednym z głównych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest pragnienie pełnego spożytkowania skrytego potencjału w celu rozszerzenia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog może także w zauważalny sposób wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, wzmagając stopień zadowolenia, a także ucząc, w jaki sposób redukować lęki.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]