Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

16 października 2018

Projekty budowlane Kraków – zleć przygotowanie fachowcom

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że nie będzie to proste zadanie, a szczególne problemy związane są z dopełnieniem najróżniejszych urzędowych formalności. Najpierw należy postarać się o pozwolenie na budowę – a będzie wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, a jego zawartość określają odpowiednie ustawy. Co zatem powinno się w nim znaleźć? Zachęcamy do lektury krótkiego poradnika.

Co musi się znaleźć w projektach budowlanych?

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać opracowany na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę i posiadać układ starszych i wznoszonych obiektów , a także instalacji gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte też informacje o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty budowanych obiektów i nierzadko również oświadczenia podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach konieczne będzie także dodanie rezultatów badań gleby.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że rozpoczęta inwestycja musi odbywać się w myśl strategii określonej w owym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności mogą być powodem jej nieodebrania.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]