Parking długoterminowy ułatwi organizację podróży

14 marca 2020

Podróż samolotem startującym z innego lotniska może być przyczyną pewnych problemów. Najpoważniejszym jest z pewnością kwestia dojechania na lotnisko. Jeżeli bowiem nie znaleźliśmy ciekawych połączeń autobusowych, zazwyczaj musimy dojechać na miejsce własnym samochodem. Związane jest to jednak z potrzebą zostawienia pojazdu we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu ani wandali. W podobnych przypadkach trafionym rozwiązaniem będzie na pewno wynajęcie miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega ta usługa? Czego decydując się na nią możemy się spodziewać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Zasady dla klientów tej usługi będą banalnie łatwe – miejsce na parkingu możemy zwykle zarezerwować przez internet. W formularzu w serwisie parkingu musimy tylko wybrać właściwy termin, a następnie wykonać przelew. Po dotarciu do miejscowości z lotniskiem stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w większości sytuacji przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany z dużymi kosztami – doba postoju to wszak koszt niecałych dwudziestu złotych, jednak warto zaznaczyć, że kwoty będą tym mniejsze, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Zalety parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów zaparkowania auta na parkingu długoterminowym będzie to, że są to place monitorowane – nie powinniśmy więc przejmować się ochroną naszego pojazdu, gdyż ten zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują również wiele usług dodatkowych, które z pewnością usprawnią organizację wyjazdu – na przykład opisany przed chwilą transfer czy też opcję dopompowania opon oraz załadowania akumulatora po długim parkowaniu. Przed podróżą najczęściej będziemy mieli też sposobność zmierzenia bagażu i tym samym uniknięcia dodatkowych kosztów.