Organizacja przyjęcia dla dzieci – w domu czy w sali zabaw?

24 września 2020

Dzień urodzin to jedna z nielicznych okazji, które obchodzimy z równie intensywną radością przez dziesięciolecia. Nikt aczkolwiek nie odnosi się do tematu przyjęcia urodzinowego z taką rozradowaniem jak kilkulatki – każde następujące urodziny to dla dziecka ukochany dzień w roku, na który czeka z podnieceniem.

Przyjęcie urodzinowe – nie musisz zajmować się tym sama

Pierwszym pomysłem opiekunów jest zwykle to, iż przyjęcia urodzinowe najlepiej wyprawić w domu. Związane jest to jednakże z koniecznością samodzielnego ugotowania poczęstunku dla kilkulatków oraz ich rodziców, jak również przygotowania rozrywek innych od tych, w jakich przyjaciele dziecka partycypują podczas typowych spotkań. O ile organizacja urodzin, na których pojawi się pięciu czy też sześciu małych imprezowiczów nie będzie wywoływać problemów, to już przy większej grupie gości, w mieszkaniu średniej wielkości może nie być na tyle miejsca, by opiekunom i dzieciakom te kilka godzin minęło w wygodzie. Wynajem sali na urodziny w takich przypadkach może zatem być najlepszym wyjściem.

Czy warto zamówić organizację urodzin w sali zabaw?

Przyjęcie urodzinowe w bawialni na wiele atutów. W zasadzie nie ma potrzeby w ogóle myśleć o sprawach organizacyjnych – zaproszenia na przyjęcie oraz przysmaki dla dzieci przyszykuje prowadzący salę, a dorośli mogą skorzystać z kanapek i gorących napojów oferowanych w kawiarni. W zależności od wybranej oferty w imprezie urodzinowej może brać udział nawet trzydzieści kilkulatków, dla których z pewnością nie będzie za mało przestrzeni, bowiem na czas trwania urodzin sala zabaw jest w pełni do dyspozycji małych gości. Zaproszeni spędzą również czas na atrakcjach opracowanych przez doświadczonego animatora. Możliwa jest również organizacja tematycznej imprezy, przykładowo z motywami superbohaterskimi, przyrodniczymi albo policyjnymi.