Opieka nad grobami

23 marca 2021

Chcesz zlecić opiekę nad grobami Kraków? Kliknij w to miejsce.

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest wyrazem naszej pamięci. Często niestety nie mamy czasu, by się nimi zająć – nawet, jeśli groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Szczególne problemy zaczynają się jednak, kiedy naszych krewnych pożegnaliśmy w miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to na szczęście, że groby muszą pozostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Czemu warto zdecydować się na opiekę nad grobami?

Na podobną usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw nietrudno spotkać również osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów swoich bliskich zwyczajnie nie mają siły. Firmy, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, czyli montaż siedzeń oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz korekty napisów.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Stawki, jakie należy opłacić pracownikom czuwającym nad pomnikami naszych bliskich są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od rodzaju usług – jeśli decydujemy się na jedynie pojedyncze sprzątanie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli jednak chcemy, by firma czyściła grób co cztery tygodnie, powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu czterystu zł rocznie. Należy też zauważyć, iż stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, a najdroższe okazuje się czyszczenie wieloosobowych grobowców.

Nasza lokalizacja:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]