Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

11 maja 2021

Chcesz poznać więcej informacji o odwirusowywaniu WordPressa? Wejdź na https://bit.ly/3j09Kbs.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Treści na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Strona wysyła niechcianą pocztę? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach potrzebne jest błyskawiczna reakcja w celu identyfikacji źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich należy zlecić profesjonalistom od tego typu działań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę osób, które na co dzień parają się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą dokładne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Regularne aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem odwrócenie wszelkich skutków infekcji nie daje pewności, iż podobna sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]