Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

29 grudnia 2019

Mnóstwo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które wytwarzamy podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.