Jak zorganizować chrzciny?

24 stycznia 2023

Korzystna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie znajduje się w tym miejscu.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą ważną rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, wobec tego starają się, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudne, szczególnie jeśli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich i znajomych. Poniżej przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrztu – o czym należy pamiętać?

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu pociechy, nierzadko wręcz w tym samym dniu, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych malucha, dlatego też jest planowany najczęściej 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na spokojne rozważenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Ustalając z parafią termin obrzędu zalecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, a także organizację dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą jechać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim skupiają się na zabawkach, jednak rodzicom więcej radości dadzą użyteczne prezenty, jak np. wózek dla dziecka, fotelik do auta czy ubranka.

Impreza w mieszkaniu lub chrzest w wynajętym lokalu – na co się zdecydować?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w mieszkaniu rodziny malucha, więc nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni bywali zapraszani na uroczyste przyjęcie. Dzisiaj standardem jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują bajecznie udekorowane pomieszczenia, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyrządzi jadłospis harmonizujący z charakterem obiadu i który zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w okresie letnim, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem, a fotograf albo rodzina wykona śliczne zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki dobór lokalu na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do wynajętego hotelu lub domu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]