Jak wybrać salę weselną na ślub?

11 lipca 2021

Szukasz korzystnej oferty sali ślubnej w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl.

Ślub i odbywające się po nim uroczystości weselne to wydarzenie, o którym rodzina młodej pary oraz zaproszeni goście będę mówić przez wiele kolejnych miesięcy, a nieraz nawet lat. Jeśli nowożeńcy zdecydują się na wyprawienie przyjęcia dla znacznej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, z którym będą musieli się zmierzyć, jest wybranie najlepszej sali na wesele, w której uczestnicy będą bawić się w ten uroczysty dzień w komfortowych warunkach.

Miejsce na wesele – zwróć uwagę na jego dystans od kościoła oraz pojemność

Szukając miejsca na wesele para młoda powinna wziąć pod uwagę kilka znaczących czynników. Przede wszystkim musi znać ilość zaproszonych gości, aby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanej sali weselnej bez problemu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni powinni mieć wyznaczone miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest także, żeby mieli możliwość zatańczenia. Ponadto nowożeńcy powinni sprawdzić w jakim dystansie od kościoła znajduje się sala weselna oraz czy droga do niej będzie prosta. Jeżeli na wesele poproszeni są bliscy i przyjaciele mieszkający w innym mieście, powinno się szukać domu weselnego, w okolicy którego znajduje się duża baza noclegowa. Następnym zagadnieniem jest sama organizacja przyjęcia ślubnego, innymi słowy znalezienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego, przygotowanie menu i dekoracja stołów. Takie obowiązki mogą przerosnąć możliwości pary młodej, toteż warto wybrać ofertę domów weselnych, które proponują wsparcie w obszarze całościowej organizacji przyjęcia ślubnego.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – dom weselny na ponad setkę zaproszonych

Narzeczeni z południa Polski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą zaplanować wesele w bardzo malowniczym miejscu, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego salach biesiady ślubne odbywają się od wielu dekad, a każde z nich ma niesamowitą oprawę. Pałac ma cztery pomieszczenia gotowe pomieścić ponad stu gości. Imprezę można wyprawić także w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas uczestniczyć w nim zdoła bez mała ponad 300 zaproszonych. Atutem Pałacu Radziwiłłów jest to, że umiejscowiony jest jedynie 12 km od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegów. Podróż gości z kościoła do Pałacu nie trwa zwykle dłużej niż nieco ponad pół godziny.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]