Implanty zębów alternatywą dla protez

13 października 2018

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz również mają wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu leczenia – pacjent nie notuje żadnych dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych dań, tytoniu oraz alkoholu. Istotne jest również stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują dyskomfort i obrzęk.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne informacje.