Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

21 grudnia 2018

Witamina C to pierwiastek o ogromnym zastosowaniu, który leczy infekcje i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest przede wszystkim w sezonie większej zapadalności na grypę. Od połowy XX wieku posiada jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ostrych chorobach. Zweryfikujmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – niezwykle silne stężenie

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia), ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat bada oddziaływanie kwasu askorbinowego na usuwanie groźniejszych schorzeń – boreliozy, cukrzycy i wielu innych. Nauka weryfikuje przede wszystkim wpływ witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się dowieźć, że włączenie niekonwencjonalnej kuracji może zapewnić znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych dawek kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje sięgają nawet 10000 mg, jest to więc bardzo duże stężenie, które pomoże pokonać szereg poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – stężenia ustalane przez doktora

Metoda podawania witaminy C, czyli kroplówka, niweluje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu choroby serca mogą przejść fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być znakomite. Żeby dostrzec ostateczne efekty, leczenie musi potrwać około kilku tygodni, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą ustalane przez doktora, który decyduje o przebiegu leczenia.