Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

12 grudnia 2019

Odnowienie mieszkania, sprzątanie strychu bądź piwnicy, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, gdy nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie mogą zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to także najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, boisk, trawników czy parkingów.